NOVINKY

na 3 týdny uzavíráme náš obchod z důvodů rodinné dovolené.


 

 

 

 

 

 

 

 

ocěnění Helfštýn 1.cena

Kováři z Hluboše dobyli hrad Helfštýn

Pětatřicet let se na hradě Helfštýn koná mezinárodní setkání uměleckých kovářů Hefaiston, kterého se ve dnech 26. - 28. srpna zúčastnil také Lubomír Kočí, umělecký kovář z Hluboše. Proč o setkání na Helfštýně, kterého se pravidelně účastní několik set kovářů z různých zemí, píšeme právě nyní? Odpověď je více než potěšující, právě Lubomír si totiž v letošním roce odvezl první cenu za výrobu šperků.

Lubomír Kočí pochází ze známého kovářského rodu, kdy se kovařině věnoval jeho děd, otec, strýcové, kovářem se stal také syn Luboš, a věřte nebo ne, kovářskému řemeslu se věnuje i jeho manželka Jana. „Ke kovařině jsem se dostal zhruba v deseti letech, a i když jsem později pracoval jako zaměstnanec v továrně, právě kovadlina a výheň se staly mým velkým koníčkem, kterému se věnuji coby umělecký kovář několik desetiletí. Kovařina oslovila také moji ženu, která je v dnešní době jednou z mála žen v naší republice, která toto řemeslo ovládá. Kdysi dávno vyšel v jednom odborném časopise článek o tom, jak se ke kovařině dostala – z toho mohu dodnes citovat: Vdala jsem se do kovářské rodiny, po roce jsem zjistila, že záhonky, které jsem osázela, zarostly plevelem, králíky a slepice, které jsem pořídila, jsme snědli, a já stojím před kusem žhavého železa a přemýšlím, jak se do něj trefit,“ uvádí na začátku našeho setkání hlubošský umělecký kovář Lubomír Kočí.

O víkendu jste se zúčastnil pětatřicátého ročníku mezinárodního setkání kovářů, odkud jste si přivezl prestižní ocenění.

„Tohoto setkání se účastním téměř od začátku, byl jsem na něm již po třiatřicáté. Za ty roky jsem získal řadu ocenění, nějaká třetí a druhá místa. Letos se mi podařilo získat první místo v mistrovské kategorii Šperk. Toto ocenění jsem získal za kolekci snubních prstenů vyrobených s damascénské oceli.“

„Samozřejmě velikou radost, na soutěži je opravdu veliká konkurence, a je dobré vědět, že jsou vaše šperky zajímavé. Myslím, že i pro naše zákazníky nově vznikající firmy Kované prsteny, je to jakousi zárukou kvality.“

 

ocenění 1. cena

 

 

Dvojprsteny

 

Nové návrhy na "dvojprsteny", které do sebe dokonale zapadnou, ale dají se nosit i každý zvlášt.
Který by se vám nejvíce líbil?

14856100_719095171578543_5681272751651395227_o

Zpět do obchodu