O NÁS

KOVANÉ PRSTENY - KOVÁŘSTVÍ KOČÍ

Jsme malá rodinná firma s dlouhou tradicí.

Zaměřujeme se na výrobu originálních ručně vyráběných šperků ze speciální oceli - damasteel - ze které koveme snubní a zásnubní prsteny a další šperky.

Dále vyrábíme šperky z kovu a nerezové oceli, kované plastiky, sochy a drobné dárkové předměty.

IMG_9461IMG_5720

KOVÁRNA HLUBOŠ

Naše kovárna se nachází v Hluboši, 10 km od města Příbram a cca 50km z Prahy.

Po předchozí domluvě je možné se přijet do kovárny podívat, prohlédnout si samotné prsteny, materiál a vzít přesné rozměry prstů.

 

Také je možnost se u nás vlastnoručně podílet na kovaní snubních prstenů.

Více informací o zážitkové kování zde.

 

 

CO JE DAMASTEEL ?

Damasteel je švédská ocel kvalitou ,čistotou a nerezovostí podobná oceli chirurgické. Vyznačuje se originální kresbou a strukturou připomínající nejvíce kresbu dřeva. Vzniká kovářským spojením a překováním dvou druhů nerezových materiálů, a následným vyleptáním. Údery kladiva ji vtisknou nikdy se neopakující vzor zaručující naprostou originalitu. Je to nerezový, pevný bezúdržbový materiál.

 

 

 

IMG_6488c  

 

Mám rád  práci se železem, zkouším, co všechno se z něj dá u výhně s kovadlinou vyrobit. Železo je úžasný materiál, poctivou prací a trpělivostí mu lze vtisknout neopakovatelný tvar i duši. Rozpálená výheň, sálající oheň, jiskry odletující od žhavého kovu, tvárnost či nepoddajnost materiálu... Je to od pradávných dob nekonečný souboj KLADIVA s KOVEM...

V poslední době rád vyrábím věci z damaškové oceli, nejdřív si ocel neustálým zkováváním a tvarováním "ukuju" ze dvou ocelí různých tvrdostí, (  pro méně znalé a pro hospodyňky - je to podobné jako výroba listového těsta... jen je k tomu třeba výheň, kladivo a  kovadlina... ), a pak řežu, piluji, brousím, leštím...

Hotový výrobek je třeba uchovávat v suchu, jinak hrozí nebezpečí koroze. Doporučuji občas přetírat mastným ubrouskem nebo vazelínou.

Šperky, jako jsou prsteny, přívěsky, náušnice a náramky zhotovené z tohoto "černého damašku" dodávám natřené včelím voskem, který výrobek mírně ochraňuje před vlhkostí.

V případě mírného zkorodování stačí přeleštit hodně jemným leštícím smirkovým papírem a opět navoskovat nebo přetřít mastným ubrouskem.

na přání mohu tyto šperky lakovat bezbarvým lakem

a některé výsledky mého snažení Vám tu předkládám...